31 NIEDZIELA Zwykła. Ogłoszenia duszpasterskie - 30.10.2016
Data dodatnia: 2016-10-29

1.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia Kościoła. Dziś odbędzie się zbiórka do puszki po Mszach świętych na Misje święte. Dziś przypada uroczystość odpustowa w kaplicy w Dębnie poświęcona św. Antoniemu Marii Klaret. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12:30 a w Domaszkowie o godzinie  8:30.

2.    Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych można zabrać ze stolika do domu, gdzie wypisujemy imiona zmarłych i wraz z ofiarą składamy w kopercie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3.    Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku przypada we wtorek. W naszej parafii będą sprawowane Msze święte w Krzydlinie Małej o godzinie 10:00 i po Mszy świętej procesja na cmentarz. W Krzydlinie Wielkiej Msza święta o godzinie 12:00 i po Mszy świętej procesja na cmentarz. O godzinie 17:00 w kościele w Krzydlinie Małej będzie sprawowana Msza święta dla wiernych, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszach świętych w godzinach dopołudniowych. W tym dniu nie będą sprawowane Mszw święte w kaplicach: Dębnie i Domaszkowie. Przez cały tydzień można zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących pod zwykłymi warunkami nawiedzając cmentarz i polecając w modlitwach zmarłych.

4.    W ciągu tygodnia będzie odmawiany Różaniec święty za zmarłych polecanych w wypominkach w Krzydlinie Małej o godzinie 16:30,  o godzinie 17:00 Msza święta; Krzydlina Wielka o godzinie 17:30 Różaniec święty, o godzinie 18:00 Msza święta.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. W piątek odwiedzimy chorych w domach z posługą kapłańską w Krzydlinie Malej i Wielkiej od godziny 9:00, w Domaszkowie od godziny 10:00. Spowiedź święta codziennie przed Mszą świętą.

6.    W następną niedzielę 06.11. odbędzie się zbiórka płodów rolnych i ofiar jako ,,Tygodnia Miłosierdzia’’ na Wyższe Seminarium Duchowne w Wrocławiu. Zbiórki w parafii dokona Rada Parafialna.

7.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i dekorację kwiatami  ołtarzy. Prosimy o posprzątanie w Krzydlinie Wielkiej Rodziny: Popiel Małgorzata i Baksalary Agnieszka. W Krzydlinie Małej Rodziny: Wojtyło Urszula i Popławska Barbara.

8.    Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Intencje mszalne wywieszone są w gablocie parafialnej. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9.    Wszystkim parafianom, gościom życzymy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej. Tym, którzy obchodzą imieniny, urodziny, rocznice, składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła.