SPOTKANIE Z KRZYŻEM PAPIESKIM
Data dodatnia: 2013-11-17

W dniach 7 i 8 listopada 2013 r. w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Krzydlinie Małej miała miejsce peregrynacja wielkopiątkowego krzyża bł. Jana Pawła II. Korzystając z tej szczególnej okazji uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzydlinie Wielkiej uczestniczyli w tym wydarzeniu.
Dzieci z klas I-III wzięły udział w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym, którą uświetniły śpiewem. Pod kierunkiem  pani Czesławy Zadarnowskiej dzieci wykonały piosenki „ Santo Subito”, „ Ojce Święty”  oraz „ Barkę”. W ten sposób zaakcentowały  osobę błogosławionego papieża Jana Pawła II.

Papież był miłośnikiem gór, stąd także odświętne góralskie stroje dzieci.

Oprawa mszy świętej w wykonaniu dzieci była okazją do zamyślenia się nad tym czego papież chciał nas nauczyć- jak być blisko Boga.
Drugiego dnia peregrynacji, relikwie zostały przewiezione do kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Krzydlinie Wielkiej, gdzie uczniowie naszej szkoły mieli okazję adorować krzyż papieski, czuwać przy nim, modlić się.

Drewniany krzyż, który bł. Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej drogi krzyżowej.

Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielem religii panią Ewą Mikos przygotowali adorację przy krzyżu. Były to piękne teksty modlitw skłaniające do refleksji nad  postępowaniem i zachowaniem. Także oprawa muzyczna pomogła wejść uczniom w klimat modlitwy.

Czas peregrynacji krzyża papieskiego był szczególny dla mieszkańców parafii oraz dla naszej społeczności szkolnej.

Katechetka