Program Peregrynacji Wielkopiątkowego Krzyża bł. Jana Pawła II
Data dodatnia: 2013-10-28

Przed nami wydarzenie, które przeżywać będziemy w Roku Wiary ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI;

Peregrynacja Wielkopiątkowego Krzyża bł. Jana Pawła II w dniach 7 i 8 listopada 2013 r. w Krzydlinie Małej i Krzydlinie Wielkiej.

Wielu z nas nosi w sercu tę scenę, gdy bł. Jan Paweł II, w Wielki Piątek 2005 r. w czasie Drogi Krzyżowej, tuli w ramionach prosty, drewniany krzyż. Gest papieża pozostał z nami jako symbol - z jednej strony papież złożył na nim całe swoje ludzkie cierpienie, utrudzenie i ból. Z drugiej strony, przyjął całe cierpienie i ból, które wybór krzyża ze sobą przynosi. Po śmierci papieża, ten krzyż stał się symbolem jego Pontyfikatu. Po Beatyfikacji jest relikwią bł. Jana Pawła II. To relikwia wyjątkowa, mówi nam o tym, czym krzyż był w życiu Błogosławionego, jaką miłością go ukochał i jaką czcią go darzył. Umiłowanie Krzyża jest umiłowaniem Tego, Który na nim zawisł - Chrystusa.

Sam krzyż ma niezwykłą historię. Wyrzeżbił go w 1997 r. pan Stanisław Trafalski w swoim warsztacie we wsi Stefkowa i podarował swojej, przykutej do wózka żonie. Przez trzy lata ten krucyfiks wisiał nad jej łózkiem. Kobieta przemodliła przed nim wiele godzin. W dniu, gdy z pielgrzymką do Watykanu wybierali się mieszkańcy z gminy, artysta zdjął krzyż ze ściany, aby mógł być podarowany papieżowi. W ten sposób krzyż wyruszył w swoją pierwszą podróż. Krucyfiks ofiarowano Ojcu Świętemu przy okazji spotkania w Watykanie z samorządowcami. Trafił pózniej do pokoju sekretarza Jana Pawła II Abp. Mokrzyckiego. Kiedy podczas Drogi Krzyżowej Ojciec Święty poprosił o krzyż, przyniesiono mu właśnie ten.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu, będącym wielką łaską dla całej Wspólnoty Parafialnej. Trwajmy przy Chrystusie Ukrzyżowanym. Prośmy, przez wstawiennictwo naszego Błogosławionego Rodaka o wiarę, nadzieję i miłość dla nas samych i dla naszych rodzin. Wędrówka Krzyża może być szansą na zanurzenie się w strumieniach Bożej łaski

PROGRAM PEREGRYNACJI

7 listopada 2013 r. - Krzydlina Mała

godz. 15.00 - Przybycie Relikwii samochodem - kaplicą pod Kościół Parafialny. Strażacy wnoszą Relikwie do Kościoła.
Słowo ks. Dziekana.
Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 16.00 - Nabożeństwo Pokutne i okazja do spowiedzi św. Indywidualna adoracja
godz.17.00 - Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz z poświęceniem pamiątkowych krzyży z Peregrynacji.
Adoracja indywidualna
godz. 20.00 - Droga Krzyżowa prowadzona przez Siostry Szkolne de Notre Dame
godz. 22.00 - Zakończenie adoracji

8 listopada 2013 r. - Krzydlina Mała i Krzydlina Wielka

godz. 8.00 - Krzydlina Mała - Adoracja prywatna
godz.8.45 - Pożegnanie Relikwii w Kościele Parafialnym
godz. 9.00 - Przywitanie Relikwii przy Kościele w Krzydlinie Wielkiej. Strażacy wnoszą Relikwie do Kościoła.
Słowo ks. Dziekana.
Koronka do Miłosierdzia Bożego.
godz. 10.00 - Adroacja prowadzona przez dzieci szkolne
godz. 11.00 - Droga Krzyżowa
godz. 12.00 - Msza św. na którą zapraszamy rwnież chorych.
Indywidualna adoracja
13.30 Pożegnanie Relikwii

O Krzyżu Święty! u stóp Twoich składam duszę moją, serce moje, wszystkie myśli moje, a spoglądając na Jezusa Chrystusa, na Tobie zawieszonego, na Maryję pod Tobą stojącą, łączę moje cierpienia.
O Krzyżu Święty! zbaw mnie, zbaw wszystkich miłych mojemu sercu, zbaw przyjaciół i nieprzyjaciół moich, ochraniaj Kościół Święty, ochraniaj nas od powietrza, ognia i wojny.
Spraw to swoją świętą mocą. Byśmy Twoją moc wychwalali wszyscy, za Twoim światłem postępowali przez całe życie i na wieki oglądali w niebie Zbawiciela Pana.
O Krzyżu Święty! Krzyżu Chrystusowy! zasłoń mnie od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała i zbaw mnie na wieki.
Amen.

PIELGRZYMKA NA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II
RZYM 27.04.2014

Termin Pielgrzymki 24.04 - 29.04.2014
W programie Padwa, Rzym, Watykan
Koszt 890 zł i 35 euro

Dzień 1 (24.04)
Wyjazd z Polski. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.
Dzień 2 (25.04)
Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.
Dzień 3 ( 26.04)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu. Przejście na Watykan. Nocne czuwanie.
Dzień 4 ( 27.04)
Udział w Uroczystości Kanonizacji Jana Pawła II. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg w okolicach Rimini.
Dzień 5 ( 28.04)
Śniadanie. Czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski.
Dzień 6 ( 29.04)
Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych

Świadczenia:
- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach, pokoje 2-3 osobowe,
- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- pilot - przewodnik
- autokar ( klimatyzacja, barek, WC, dvd )
- ubezpieczenie: NW ( 15000 zł ), KL ( 10000 euro ), bagaż ( 1000 zł ) + CP ( choroby przewlekłe ).

Chętne osoby, proszę o jak najszybsze zgłaszanie swego udziału aby móc dokonać koniecznych rezerwacji!!!